MASAŻE - Gabinet Masażu i terapii manualnej Jakub Dziewiątkowski Mielno 601995455

Idź do spisu treści

Menu główne:

MASAŻE

 WYKONYWANE MASAŻE

1.Masaż klasyczny

Jeśli cierpisz na bóle kręgosłupa, mięśni lub stawów ten masaż jest właśnie dla Ciebie. Terapia dobierana jest indywidualnie na podstawie wstępnie przeproeadzonej diagnozy i opiera sie na masażu klasycznym  oraz na współczesnych metodach leczenia dysfunkcji tkanek miękkich w tym mięśniowo-powięziowego rozluźnienia, terapii punktów spustowych i masażu głębokiego.

2. Masaż relaksacyjny

Praca z ciałem jest sztuką i w myśl tej zasady został stworzony rytuał, który wprowadzi Ciebie w stan rozluźnienia i odprężenia. Autorski masaż Body Art to teoria holistyczna dlatego zabieg jest kompilacją wielu technik zaczerpniętych z masżu polinezyjskiego, kalifornijskiego, klasycznego, głębokiegoi akupresury. Każdy z elementów zabiegu ma swoiste oddziaływanie dlatego rytuałjest ucztą nie tylko dla ciała ale i ducha. Ruchy wykonywanee podzas zabiegu są rytmiczne i synchroniczne co sprawia, że masaż zostawia niezapomniane uczucie lekkości i pełnej harmonii.

3. Masaż antycelulitowy, modelujący, rewitalizujący.

Skuteczność tego masażu polega na zastosowaniu drenażu limfatycznego za pomocą którego z organizmu usuwane są toksyny i złogi tłuszczowe, które są są główna przyczyną celulitu. W terapi wykorzystuje się takż masaz izometryczny, któryskutecznie modeluje sylwetkę.

4. Masaż relaksująco-liftingujący twarzy.

Jest to terapia stymulujaca skórę twarzy do odnowy. Specjalne techniki liftingujące, drenujące i modelujące wykorzystane w tym masażu odżywiają tkanki oraz przyczyniaja się do regeneracji i odnowy włókien kolagenowych i elastyny. Po masażu Twoja skóra będzie bardziej dotleniona, zyska świeży wygląd , a Ty poczujesz się wypoczęta i zrelaksowana.

5. Masaż sportowy.

Uprawiasz sport zawodowo lub amatorsko ...? Ten masaz dedykowany jest właśnie Tobie. Jest doskonałą formą regeneracji organizmu po różnego rodzaju wysiłkach fizycznych lub też może mieć formę przygotowawczą do udziału w zawodach sportowych. Masaz sportowy wpłwa na szybsza regenerację mięśni, przyspiesza powrót do formy oraz zwiększa efektywnośc treningów.


 

6. Masaż drenaż limfatyczny.

Drenaż limfatyczny usprawnia przepływ limfy, a tym samym ułatwia usuwanie złogów toksyn i likwidowanie obrzęków  zastoinowych. Dranaż limfatyczny wykorzystuje się w przypadkach patologicznych, w których towarzyszą obrzęki, wysięki oraz zmiany skórne spowodowane zaburzeniami krążenia limfy.

7. Masaż tajski.

Masaż tajski to masaż , który nie przypomina w niczym naszych tradycyjnych masaży klasycznych. Wykonywany jest na macie ulożonej na podłodze, bez użycia olejków, przez luźne ubranie. Masażysta wykorzystuje tu rozmaite techniki, głównie rytmiczny, powolny nacisk ciałem a także elementy rozciągania, biernej jogi oraz pracy z kanałami energetycznymi.

8. Masaż tajski stóp.

Akupresurowy masaż, skoncentrowany na podeszwach stóp, połączony z masażem palców stóp, kostek, łydek.
Tajski masaż stóp jest bardzo intensywny, wykonywany jest za pomocą specjalnej drewnianej pałeczki.

9. Masaż indonezyjski.

Masaż indonezyjski łączy w sobie techniki jawajskie i balijskie i jest zbliżony do masażu ajurwedycznego. Jest częścią starożytnego indonezyjskiego systemu uzdrowienia, w w którym wykorzystuje się głębokie odziaływanie dłońmi do rozluźnienia mięśni oraz pobudzenia organizmu w celu osiągnięcia stanu harmoni ciała, umysłu i duszy.

10. Masaż bańką chińską.

Bańka chińska jest polecana nie tylko na brzuch i cellulit . Stosuje się ją również w celu likwidacji bólów kręgosłupa czy dolegliwości mięśniowych.

11. Masaż kamieniami wulkanicznymi.

Masaż ten był znany już w starożytności. Pozwala na lepszy przepływ energii przez zmęczony i chory organizm. Specjalne kamienie do masażu pobudzaja także krążenie krwi i limfy w organizmie.

12. Masaż stóp  z akupresurą.

Polega na masowaniu i uciskaniu różnych unerwionych punktów - receptorów, refleksów - znajdujących się na stopach. W przypadku zdrowego organizmu  masowana stopa nie daje bolesnych odczuć. Gdy naciskany punkt jest nadwrażliwy na dotyk to dowód, że dany narząd źle funkcjonuje.

13.Terapia manualna.

Terapia manualna polega na badaniu i leczeniu stawów obwodowych i kręgosłupa. Podczas terapii  za pomoca specjalnych technik mobilizacji lub manipulacji i pracy na tkankach miękkich przywraca sie zaburzoną biomechanikę  stawów  odblokowanie stawów , co prowadzi do zmniejszenia bólu, zwiększenia zakresu ruchomośći , ustąpienia stanów zapalnych.

14. Chiropraktyka.

Chiropraktyka to rodzaj terapii manualnej opartej na diagnozie, leczeniu oraz zapobieganiu mechanicznym zaburzeniom i dysfunkcjom narządu ruchu. Chiropraktycy w swojej pracy stosują szeroką gamę technik, jak mobilizacja lub manipulacja stawów i tkanek miękkich.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego